tetova1.com


‘Ultimatum shqiptar për Zaevin’

bujaridrizi

Bujar IDRIZI Si rezultat i bisedave të përgjuara të cilat u bënë publike gjatë periudhës së kaluar, të gjithë jemi Më tepër

NJË DINJITET I “SAKATOSUR“ DHE I VRARË!?

fadil lushi

Fadil LUSHI Para se ta hidhja në letër kryetitullin e këtij vështrimi, fillimisht ia shpjegova një “mikut” Më tepër


hovit1-586x330 Evropianët paralajmërojnë Jankullovskën të mos arrestoj kreun e LSDM-së

“Unë i thashë ministres së Punëve të Brendëshme të ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë që grupi i...

80bbc22d5b5601aa612242fe393d101ed2e3a3ce59f17e93fd8a255f23167d7c Shabani, Gradec: PDSH-ja është e gjithë shqiptarëve, jo e një grupi njerëzish!

Sapo u zgjodh kryesia e nëndegës së PDSH-së në Gradec, komuna Negotinë – Vrapçisht. Kryetar i...

bdiiaaaa Lubomir Fërçkovski: ‘Bombat’ për BDI-në do publikohen kah fundi (VIDEO)

Analisti Lubomir Fërçkovski ka qenë i ftuar në emisionin e Nova TV që udhëhiqet nga Biljana...

Pagat e mësimdhënësve vonohen prej tre deri në 10 ditë

pagat

Pesë muaj me radhë të punësuarit në arsim, në kundërshtim me Ligjin, marrin pagat me vonesë. Pjesa më Më tepër

Për sa denar do rriten çmimet e derivateve të naftës?

Çmimi i benzinës do të rritet për 3, ndërsa i dizelit për 4 denarë për një litër. Kështu vendosi sot Komisioni..

Rusia e planifikon Maqedoninë në trasеnë kryesore të “Rrjedhës turke”

Gazsjellësi “Rrjedha turke” do të mundet që nga Rusia përmes Detit të Zi, Turqisë, Greqisë, Maqedonisë dhe Serbisë të vijë deri..

Këngëtari KELI sjellë hitin më të ri “Bella Bella” (Video)

24_02_2015_keli

Këngëtari Shkëlzen Beluli KELI nga Gostivari, një artist i mirënjohur ka sjellë një këngë të bukur Më tepër

Shkumbin Ismaili bëhet baba (Foto)

Këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili pas disa vitesh martesë me bashkëshorten e tij Mirushen, kanë sjellë në jetë për herë të..

Vajza bukuroshe e Mahmut Feratit (Foto)

Ai njihet si këngëtar i muzikës popullore dhe asnjëherë më parë nuk ka prezantuar nëpër raste familjen e tij dhe shumë..

Ballistët: Ardonit&Arben, Gjithmonë me ne (FOTO)

ardonit-arben Tifozët e Shkëndijës, Ballistët në ndeshjen e ditës së diel Teteksi-Shkëndija do të nderojnë dy të rinjë tetovarë që ndëruan jetë..
koncert-perlashqiptare

Tetovë: “Një koncert me perla shqiptare” në sallën pa nxemje

“Agjenda Kulturore Dardania” organizuar nga Komuna e Tetovës, solli mbrëmë para publikut tetovarë një koncert dedikuar 7-vjetorit të Pamvarësisë së Kosovës...
Imam Rehan Neziri

Neziri: „E praktikojmë Islamin e së mesmes“

Intervistë e imamit Rejhan Neziri nga fshati Tearcë për të përditshmen Thurgauer Zeitung Bashkësia Islame Shqiptare në Kreuzlingen distancohet nga aktet..
konkurs

ITKSH, konkurs për regjistrimin e studentëve në magjistraturë

Në pajtim me Ligjin për Arsim të lartë, Statutin e Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve-Shkup, vendimin e Këshillit..
KJO WEB FAQE HOSTOHET NE SERVERAT E GlobiSOFT.Net