tetova1.com

arsimzekolli Zekolli: Incidenti, rast i PDSH-së të bëhet opozitë radikale

Analisti Arsim Zekollo për radion “Zëri i Amerikës” ka analizuar arsyet për rrahjet në kuvend në...

studenican41 Në Studeniçan kanë lind më shumë foshnja se në disa qytete të Maqedonisë Lindore

Të dhënat e Entit Shtetëror për Statistikë tregojnë se në tre muajt e parë të vitit...

bekimneziri Neziri: Lidhja me Kosovën të jetë rruga Shkup-Bllacë

Vendet nga Ballkani duhet të jenë më të unifikuar, më të koordinuar në pjesën e ekonomisë...

Hapet marketi Carefour në ReMall – Tetovë

carefour

Marka e njohur botërore Carefour inauguroi dje në Tetovë marketin e dytë me radhës, me një hapësirë Më tepër

Qeveria, nuk e ftoi Ziadin Selën te inagurimi i Zonës ekonomike

Në përurimin e fillimit të punimeve për ndërtimin e Zonës Teknologjike-Zhvillimore në Strugë, ku morën pjes kreu më i lartë i..

Firma gjermane që u përzu nga Kosova, punëson 4,900 maqedonas

Oda Ekonomike e Kosovës ka dërguar një njoftim për media, me anë të të cilit thotë se shqiptarët duhet të mësojnë..

Ish e dashura e Xhemailit lidhet me djalin e Berlusconit

akesiatedeschi

Alessia Tedeschi, ish -e dashura e mesfushorit shqiptar të Napolit, Blerim Xhemailit, është lidhur me Paolo Më tepër

Laget edhe Ermira e BDI-së (VIDEO)

Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti  u bë e para politikane dhe grua  shqiptare në Maqedoni e cila ka pranuar  sfidën e..

Cool S, djaloshi i talentuar nga Tetova

Hip-hopi është bërë një prej zhanreve më të popullarizuara të muzikës së kohës moderne. Mbase tekstet dhe mesazhet që përcillen nëpërmjet..

Shkëndija festoi dhe barazoi (VIDEO)

35vite-shkendija Derbi i qytetit të Tetovës ka përfunduar me rezultat të bardhë.  Ekipi i Shkëndijës dhe Renovës luajtën një lojë të balancuar..
lang

“Landjäger Nr.701”, libri që ndihmoi familjen shqiptare

L.Kuçi/ Tetova1.com Gjatë ditës së premte në komunën e Bönigenit, Bern të Zvicrës u bë promovimi i librit “Landjäger Nr.701” nga..
Besart-Ibraimi-11-620x330

Besart Ibraimi: Në Maqedoni do zgjidhja Shkëndijën

Besart Ibraimi deri në fundjavë, pritet të vendos rreth të ardhmes së tij. Dëshira e futbollistit kërçovarë është që të luajë..
albafon10

Albafone: Merr 10-she, fito 300 denarë mbushje!

Të gjithë studentët e universitetit të cilët marrin notë dhjetëshe në këtë semestër, përfitojnë 300 denarë mbushje me Albafone. E gjithë..
KJO WEB FAQE HOSTOHET NE SERVERAT E GlobiSOFT.Net