​Italia regjistron rreth 5.500 raste të reja me koronavirus

Advertisment

Në Itali, 5.456 raste të reja të koronavirusit u regjistruan sot, rreth 300 më pak se dje kur ishin evidentuar 5,724 raste.

Sidoqoftë, në krahasim me dje, numri i personave të testuar është në mënyrë drastike më i ulët, madje 28.426.

Reklame

Aktualisht, 79.075 njerëz janë pozitivë. Lombardia prin me më së shumti raste të reja 1.032, pasuar nga Campania me 633, Toskana 517 dhe Venediku 438.

Top Channel