‘100 zogjtë e pulave kundër 1 LUANI’ , futbollisti i njohur del hapur në përkrahje të Albin Kurtit

Mërgim Mavraj ka mbështetur hapur kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, z.Albin Kurti

Qeveria Kurti u rrëzua nga mocioni i mosbesimit disa ditë më parë, por lideri i VV-së mori përkrahje të madhe, madje edhe nga shumë futbollistë shqiptar, shkruan Reporteri.net

Dhe tani një përkrahje ka ardhur edhe nga futbollisti i Shqipërisë, Mërgim Mavraj, i cili ka bërë një postim në rrjetet sociale.

“100 zogj t’pulave kundër 1 LUANI. Me Albinin”, shkruan Mërgim Mavraj, duke shprehur qartësisht mbështetjen e tij ndaj liderit të Vetëvendosjes.