103 raste të reja me COVID-19, 5 të vdekur

Në 24 orët e fundit, jozyrtarisht në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 103 të infektuar të rinj, ndërsa 5 pacientë kanë vdekur.

Shkupi sërish kryeson me 46 të infektuar, e pasuar nga Tetova 17, Struga 9, Kumanova 6, Shtipi 6, Resnja 6, Ohri 3, Velesi 3, Prilepi 2, ndërsa nga një të infektuar të ri ka në Manastir, Kavadar, Gostivar, Strumicë dhe Sveti Nikollë.

Reklame

Viktimat janë nga Shkupi – 3 të vdekur, një nga Tetova dhe një nga Kumanova.