13 viktima dhe 173 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1653 testimeve të realizuara, 173 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Fatkeqësisht, brenda 24 orëve të fundit 13 pacientë të diagnostifikuar me Covid-19 kanë humbur betejën me koronavirusin e ri.

Reklame

Statistikat e fundit tregojnë që brenda 24 orëve janë regjistruar 150 pacientë të rikuperuar pas infektimit me Covid-19.

Numri i personave të diagnostifikuar me Covid-19 në vendin tonë tashmë shkon në 6225, prej të cilëve 2748 pacientë janë shëruar kurse 319 pacientë kanë ndërruar jetë.

 

Në vendin tonë për momentin ka 3558 raste aktive me koronavirusin e ri (Covid-19).