155 raste të reja me COVID 19 dhe 2 të vdekur në 24 orët e fundit

Advertisment

Në vendin tonë në 24 orët e fundit janë kryer 1 845 teste dhe 155 prej tyre kanë rezultuar pozitivë:

Shkup 51 ,Kumanovë 11 ,Dibër 2 ,Shtip 13, Prilep 4 ,Tetovë 10 ,Strugë 3 ,Manastir 1 ,Ohër 6 ,Kavadar 14 ,Gostivar 22 ,Gjevgjeli 1 ,Probishtip 1 ,Demir Hisar 4 ,Makedonski Brod 5 ,Vinicë 2 ,Kërçovë 3 ,Negotinë 2

Reklame

Ndërsa 2 pacientë kanë ndërruar jetë, një nga Shkupi dhe tjetri nga Shtipi. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 127 pacientë.

Deri më tani, nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë kryer 111 791 teste për COVID-19.