191 raste të reja, 77 të shëruar dhe tre të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Advertisment
HTML Image as link

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 191 raste ndërsa janë bërë 1350 testime.

Më tepër raste janë evidentuar në Shkup 96, Tetovë 15, Koçani 15, Gostivar 4, Gjevgjeli 4…

Reklame

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 77 pacientë të shëruar, transmeton SHENJA.
Tre persona në kushte spitalore kanë humbur jetën.