22 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, 7 raste në Tetovë

Advertisment

Sot në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 64 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Edhe atë: Shkup-17, Kumanovë-9, Prilep-12, Tetovë-3, Strugë-12, Ohër-9, Gostivar-1 dhe Kërçovë-1.

Reklame

Në 24 orët e kaluara janë bërë 145 testime, ndërsa janë konfirmuar 22 raste të Kovid-19, edhe atë: Shkup-13, Prilep-2 dhe Tetovë-7.

Deri tani në vendin tonë janë bërë 19.241 testime për koronavirus. Numri i rasteve aktive është 373.