23 persona të infektuar me koronavirus, 1 viktimë nga Tetova

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19.

Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe është regjistruar një pacient që ka ndërruar jetë, bëhet fjalë për një person nga Tetova.

Reklame

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në: Shkup-12, Kumanovë-4, Tetovë-4, Prilep-2 dhe 1 në Negotinë.

Në bilancin e të infektuarve nga Kumanova janë përfshirë edhe personat e infektuar nga Komuna e Likovës. Për 24 orë janë kryer 702 teste.