37 raste të reja dhe 23 të shëruar nga Covid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se në 24 orët e fundit janë kryer 3.658 teste dhe janë regjistruar 37 raste të reja me Covid-19.

Janë regjistruar 23 të shëruar kurse nuk ka asnjë viktimë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë, arrin 156.543, numri i të shëruarve në 150.422, i të vdekurve në 5.494, kurse ka 627 raste aktive./TV21