E FUNDIT/ 414 raste të reja dhe shtatë të vdekur nga virusi në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1619 testime ndërsa janë regjistruar 414 raste të reja me koronavirus. Instituti për Shëndet Publik ka njoftuar se 496 persona kanë fituar betejën kundër KOVID-19.

Në 24 orët e fundit, shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e koroanvirusit. Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë evidentuar 83 743 raste me KOVID-19, numri i pacientëve të shëruar është 61 943 i të vdekurve 2 510. Numri i rasteve aktive është 19 290.