500 miliardë euro për ndarjen e Kosovës, Profesori tregon se kush do t’i merrte këto para

Profesor dr. Binak Maxharraj, përmes një shkrimi në Facebook, ka kritikuar ashpër presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe Baton Haxhiun. Sipas profesorit, i cili përfol një deklaratë të Ramush Haradinajt, ky grup do të fitonte 500 miliardë euro për ndarjen e Kosovës.

Maxharraj, duke folu për Thaçin dhe PAN-in në shkrimin e tij, thekson se, Albin Kurti pas ardhjes në Qeveri e largoj PAN-in si ‘cofëtinë’ në opozitë.

Lexojeni shkrimin e plotë:

HASHIM THAÇI PRESIDENT I PËRJETËSHËM?! Parlamenti i ri ka ardhë më një risi. Ka filluar të recitojnë edhe vargje. Ja dy-tri vargje për sancën e e radhës: “Hashim Thaçi ne të betohemi së nga rruga e jote nuk do te largohemi”
Hashim Thaçi po këkon edhe një mandat, apo të zgjidhet president i përjetshëm për meritat e tij mafioze drejtë shkaterrimit të shtetit. Shçërrja e tijë si zeri qe kalon nepër ujrat e ndyta te kanaleve të nentokës së po e pelçejka edhe një ose më shumë mandate, ose mandate të përjetëshëm si Presidenti i Kosovës me siguri qe nuk e ka habitë askënd, sepse njeriu i cili deshti te ia fut konopin Kosovës për te ndarë vellazerisht me Viçiqin po pretendon edhe një mandat për te përfunduar projektin e tij serbo-ruso-sllav për ndarjën e Kosovës me ndihmën e Edi Ranes, Baton Stanishiqit dhe Soroseve.

Bile për këtë foli edhe Ramush Harajdinaj duke e njoftuar opinionin se ky grup mafioz do te fitonte deri ne 500 miliard eruro për të çkapë Veriun e Kosovës ne dobi te Serbisë. Hashim Thaçi veç është matufosë, është bërë senil është duke pa andërrë siç thuhet për dritë. O, ëndërr e ëmbël, o ëndërr?!

Ndoshta ky fatëkeq hala nuk e ka marr vesh, se ka kuptu së në Kosovë po fryejnë erara tjera. Albin Kurti kryemistër I ri Pronto mafin dhe PAN-insë e gjuajti si coftinë në sokat (opozitë). Se tashti në pushtet janë njërez tjerë, janë ata qe policia e tij i dikur i rrexonte për tokë ua qiste çizmën mbi qafë. Janë këta njerez qe e donë Kosovën, qe nuk e shantazhojnë, nuk e vjedhin dhe nuk e gjymtojnë, por e mbrojn, e zhvillojn me fanatizmin më të madh.
Janë këta njerëz te cilët jo vetem qe nuk do te lejojnë të realizohet andrra e jote për president te përjetshëm, por nuk do te këtë edhe as një mandate tjetër. Koha e Pronto mafise dhe e kupolës së krimit ka përfunduar mire njëherë e pëgjithëmonë. Kanë ardhë njerez ne pushtet të ciklët jo qe sta japin edhe një mandat tjetër por do te kërkojnë përgjegjesi për ty. Mandatin e ardhshëm do ta vazhdosh dikund tjeter ,por as së si,si president.