535 raste të reja në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve

Advertisment

Artan Grubi njoftoi për Televizionin 24 se sot jan kryer 2445 testime dhe se sot ka numër rekord të të infektuarve.

Në 24 orët e fundit është regjistruar një tjetër rekord rastesh të reja me COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë kryer 2 455 teste ku 535 kanë rezultuar pozitivë. Vetëm në Shkup janë regjistruar 277 raste të reja. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetën 6 pacientë, ndërsa janë shëruar 190 të tjerë.

Reklame

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови…

Gepostet von Венко Филипче am Donnerstag, 15. Oktober 2020