Agim Veliu nuk shkoi në seancën e votimit të Vjosa Osmani si Kryeparlamentare

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, nuk ka shkuar në seancën e Kuvendit që është thirrur për votimin e Vjosa Osmanit kryeparlamentare.

Ai nuk ishte bashkë me ministrat e tjerë të dy partive të koalicionit, njofton Klan Kosova.

Nënkryetarët e LDK-së, Osmani dhe Veliu, janë përplasur edhe publikisht për mendimet e tyre të kundërta në negociatat me Vetëvendosjen për lidhjen e koalicionit, përcjell Albinfo.ch