7 raste të reja me koronavirus në Tetovë dhe një i vdekur

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1437 testime, dhe 137 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

Shkup 64 , Kumanovë 7 ,Shtip 19, Prilep 1 ,Tetovë 7 ,Struga 14 ,Veles 1 ,Manastir 2 ,Oher 5 ,Gostivar 6 ,Radovish 2 ,Krushev 1 ,Demir Hisar 1 ,Sveti Nikole 3 ,Kërçov 4

Reklame

10 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi, dy nga Kumanova,dhe nga një pacient nga Tetova, Gostivari dhe Radovish.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 131 pacientë të rikuperuar nga:

Shkupi 41, Shtip 10, Tetova 11 ,Struga 25 ,Veles 3 ,Oher 36 ,Gostivar 5

 

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје…

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 22. Juli 2020