7 të vdekur dhe 125 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1019 teste, me çrrastë janë riregjistruar 125 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në:

Shkup-89, Tetovë-11, Kumanovë-4, Shtip-2, Prilep-2, Strugë-3, Veles-1, Ohër-8, Gostivar-1, Strumicë-2, Kërçovë-1 dhe Resnjë-1.

Reklame

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 6 pacientë të shëruar, dhe atë në: Shkup-1, Prilep-1, Veles-4.

Ndërsa kanë nderuar jetë 7 persona, tre nga Shkupi, një nga Shtipi, një nga Tetova dhe dy nga Struga.