78 raste të reja dhe katër vi ktima në Maqedoni

Advertisment

Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 860 testime ndërsa janë regjistruar 78 raste të reja.

Raste janë regjistruar në: Shkup-28, Kumanovë-5, Dibër-4, Prilep-8, Tetovë-4, Manastir-1, Kavadar-2, Gostivar-8, Radovish-1, Koçani-2, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Berovë-4, Dellçevë-3, Kërcovë-3, Negotinë-2.

Reklame

Katër persona kanë humbur jetën, dy nga Gostivari, një nga Tetova dhe një nga Kumanova.
Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 40 pacientë të shëruar.