83 raste të reja me Covid dhe katër të vd ekur

Advertisment
HTML Image as link

Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 539 testime për Covid ndërsa janë regjistruar 83 raste të reja, informojn nga Ministria e Shëndetësis.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 34 raste të reja, në Tetovë 5, në Kumanovë 3, Shtip 6, , Strugë 3, Veles 3, Ohër 1, Gjevgjeli 1, Strumicë 5, Kriva Pallankë 1, Radovish 1, Koçan 9, Berovë 1, Vallandovë 5, Vinicë 1 dhe Dellçevë 4.

Reklame

Kanë ndëruar jetë katër pacientë, tre nga Shkupi (88, 66 dhe 62 vjeç) dhe një nga Tetova (73 vjeç).

Nga ana tjetër janë shëruar 146 pacientë.

Gjithsej deri tani janë infektuar 18873 persona, prej tyre 15487 janë shëruar, 760 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 2626.