90 raste të reja dhe 9 viktima nga COVID-19

Advertisment
HTML Image as link

Nëntë pacientë të prekur me COVID-19 kanë ndërruar jenë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, informon Ministria e Shëndetësisë.

Pesë nga Shkupi, 2 nga Tetova, 1 nga Ohri dhe 1 nga Gostivari.

Reklame

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se në 24 orët e fundit nga gjithsej 665 teste të bërë, 90 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin Korona.

36 raste të reja janë regjistruar në Shkup, 4 në Tetovë, 10 në Strugë, 2 në Kumanovë, 8 në Shtip, 2 në Manastir, 2 në Veles, 13 në Ohër, në Gostivar 1, Krushevë 1, Koçnë 2, Probi Shtip 1, Demir Hisar 1, Sevti Nikolë 2, Resnje 6.