90-vjeçarja çmend rrjetin, hidhet me parashutë nga 4.500 metra lartësi

Advertisment

Nuk është kurrë vonë për të realizuar dëshirat që t’i ke.

Këtë moto duket se ka ndjekur një e moshuar në Britaninë e Madhe, e cila ka zgjedhur që ta festojë ndryshe ditëlindjen e saj të 90-të. E moshuara është hedhur me parashutë nga 4.500 metra lartësi.

Reklame

Veç se një dëshirë, për të moshuarën kjo ishte dhe një mision, pasi paratë që do të përfitonte nga kjo eksperiencë e pazakontë do t’i dhuronte për bamirësi. Patrica Baker arriti që të përfitonte nga vizitorët e shumtë që ishin aty për të parë hedhjen, plot 2.000 euro, e shumën e mbledhur ia dhuroi një shkolle dhe spitali për fëmijë.

Gjyshja e famshme së fundi është shfaqur përkrahë së bijës 59-vjeçe Carole, në emisionin e mëngjesit “Good Morning Britain” dhe tha: Kur kërceva ishte një ndjejë brilante. Një adrenalinë që do ta mbaj mend gjatë”.