A do ta mbaj fjalën Ahmeti qe të tërhiqet nga politika (Video)

Ali Ahmeti do te largohet nga politika pasi me ka realizuar ëndrën e tij siç ka thënë edhe vetë. Ai para disa vitesh në emisionin “Opinion” para Blendi Fevziut kishte thëën se do të largohet nga politika posa Maqedonia tw antarësohet nw NATO.

“Kjo është ëndra ime dhe kur ta realizoj antarësimin e Maqedonisë në NATO atëherë unë e lë politikën” ishte shprehur Ahmeti.

Reklame

Dje parlamenti i Maqedonisë ka ratifikuar në mënyrë unanime ligjin për antarësim në NATO. Tani ka mbetur që Spanja ta ratifikoj marrëveshjen dhe Maqedonia në prill tw bwhet antare e plotëfuqishme e NATOs./ tetova1.com