A do të ketë karantinë, flet zv ministri Ilir Hasani

Advertisment
HTML Image as link

Ilir Hasani, i cili dit më parë u emrua në postin e zv.ministrit të shëndetësisë në një prononcim ekskluziv për News33, foli për masat e reja të cilat pritet t’I merr ministria e shëndetësisë dhe Komisioni për Sëmundje Infective (KSI) lidhur me menaxhimin e Covid-19.

Hasani tha se karantina është masa më serioze sociale, njëkohësisht më radikalja.

Reklame

Tha se masat e reja të cilat do t’i merr KSI dhe Ministria e Shëndetësisë varen nga numrat e të infektuarve.

Sipas Zv.ministrit Hasani për momentin gjendja, numri i të infektuarve është stabil.

 

Intervistë ekskluzive, Ilir Hasani flet për hapjen e kufijve: Spitali i Tetovës dhe Gostivarit prioritet i imi !

Intervistë ekskluzive, Ilir Hasani flet për hapjen e kufijve: Spitali i Tetovës dhe Gostivarit prioritet i imi !

Gepostet von news33.tv am Montag, 28. September 2020