A ka Trump simptoma të koronavirusit? Përgjigjet hapur presidenti i SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të martën se ai nuk është testuar për koronavirus, duke shtuar se nuk ka simptoma të sëmundjes dhe se është ekzaminuar nga mjeku i Shtëpisë së Bardhë.

“Ndihem jashtëzakonisht mirë. Ndihem shumë mirë”, u tha Trump gazetarëve, pas një takimi me disa senatorë, për të diskutuar masat që duhet ndërmarrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Reklame

Presidenti amerikan u bëri thirrje amerikanëve të qëndrojnë të qetë, pasi “koronavirusi do të largohet