Ademi: ASH-AAA dhe DPMNE nuk e votuan Talat Xhaferin për kryeparlamentar (VIDEO)

Advertisment
HTML Image as link

Replika e kundër replika në emisonin Click Plus në TV21, mes deputetit të BDI-së Arbër Ademi dhe deputetit të Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe.

Ademi tha se ASH-AAA dhe VMRO-DPMNE-ja nuk e kanë votuar Talat Xhaferin për kryeparlamentar.

Reklame

“Ligjin për gjuhët nuk e ka sjellë ASH-ja, tha se kryetarin e Parlamentit e zgjodhëm shqiptar, nuk e ka zgjedh ASH-ja, bashkë me VMRO-në dolën prej Kuvendi, nuk e votuan Talat Xhaferin. Kryetarin e Parlamentit shqiptar nuk e ke votuar. Në histori ke me u shkruar se nuk e ke votuar shqiptarin për kryetar Parlamenti”, deklaroi deputeti i BDI-së, Arbër Ademi.

 

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/348624942923181