Ahmeti: Zaevi e humbi kontrollin, deklaratat kundër Kryeministrit Shqiptar iu kthyen si bumerang (VIDEO)

Ragimi i Zoran Zaevit për kryeministrin shqiptar edhe pse është partner i përbashkët në qeveri, Ahmeti thotë se Zaev e humbi kontrollin.

“Edhe unë se kam kuptuar, por ka mundësi aty që i duhen votat e shqiptarëve, për tu pozicionuar për të patur fuqi. Ai nuk e analizoi mirë, sepse deklratat e tij ju kthyen bumerang, dhe u ngutë e hupi kontrollin” u shpreh Ahmeti, përcjell TS.

Reklame

Sipas Ahmetit, Zaevit i ka ra mbështetja tek shqiptarët.

Sa i përket fitores së BDI-së, Ali Ahmeti tha se BDI-ja do të jetë fituese dhe Reçica e Vogël do të jetë më e famshmja në rajon./TS/