Ajdini: Shqiptarët rrëzuan Gruevskin nga pushteti dhe jo subjektet politike shqiptare

Advertisment
HTML Image as link

Opinionisti Gazmend Ajdini theksoi se opozita shqiptare ka vite që nuk vjen në pushtet për shkak të thirrjeve “ kundër” dhe sipas tij, “kundër” sjell më pak vota se “ abstenim”.

Sipas tij, kur u pa se subjektet politike shqiptare nuk mund ta rrëzonin Nikolla Gruevski, dolën shqiptarët dhe e bënë përmes votave të tyre.

Reklame

Sipas tij diskursi kriticizmit duhet të zëvendësohet me premtime konkrete dhe të realizueshme.

Ai këto komente i bëri në debatin 200 në Alsat M.