‘Ajo do të votojë për Bidenin’, Melania refuzon sërish Trumpin (VIDEO)

Advertisment

Zonja e parë amerikane Melania Trump është filmuar duke refuzuar të mbajë dorën e burrit të saj, presidentit Donald Trump.

Pamjet, që u qarkulluan gjerësisht në mediat sociale të hënën në mëngjes, u filmuan të dielën në mbrëmje, ndërsa ata u ngjitën poshtë shkallëve të aeroplanit të presidentit Air Force One.

Reklame

Në pamjet, presidenti u përpoq të mbajë dorën e zonjës së parë, pasi të dy u larguan nga avioni, por zonja Trump me sa duket e largoi dorën.

Presidenti atëherë u duk në përpjekje për të mbajtur përsëri dorën e zonjës Trump, por zonja e parë u largua, para se të vinte dorën mbi shpinën e saj.

Përdoruesit e Twitter ishin të përzier për arsyen pse zonja e parë vazhdimisht e zhvendoste dorën nga presidenti amerikan.

Disa përdorues bëjnë shaka se zonja e parë ishte bashkuar me rezistencën demokratike, dhe nikoqirja e podcast Fernand R Amandi në Twitter: Mirë se vini në rezistencën FLOTUS, ndërsa komediania Jena Friedman shkroi: Rezistenca është dora e Melania.

Artisti Derek DelGaudio shkoi edhe më tej dhe bëri shaka se Ajo po voton për Biden në zgjedhjet presidenciale të nëntorit.

Incidenti të dielën nuk është hera e parë që zonja e parë nuk ka pranuar të mbajë dorën e presidentit në publik, pasi zonja Trump është filmuar në shumë raste duke hedhur poshtë përpjekjet e tij.

Incidenti më i fundit ishte në janar, kur zonja e parë e tërhoqi dorën nga Trump, ndërsa ata po ndiqnin një ndeshje në New Orleans.