Aksident i rëndë në Maqedoni, një i vdekur dhe dy të lënduar

Advertisment

Një person ka ndërruar jetë ndërsa dy të tjerë janë lënduar gjatë një aksidenti trafiku që ndoshi sot në autostradën Kumanovë-Kriva Palankë në afërsi të fshatit Straçincë, konfirojnë nga SPB Kumanovë.

Aksidenti ka ndodhur në orsa 09:40 mes dy makinave të markës Fita Punto me targa të Kumanovës.

Reklame

Dy personat e plagosur janë transferuar në Qendrën e Urgjencës në Shkup.