Aksident i rëndë trafiku në Ponikva, humb jetën një person

Një person e ka humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar rëndë në një aksident trafiku që ndodhi rreth orës tre të mëngjesit në vendin Aerodrom na Ponikva.

Automjeti I udhëtarëve “Volksvagen tuareg” me targa bullgare, i cili po lëvizte në drejtim të Koçanit, në vend që të kthehej djathtas drejt qytetit, vazhdoi drejt dhe fluturoi në humnerë të lartë disa dhjetëra metra.
Tre personat që ishin në automjetin e përmbysur janë nga rajoni i Koçanit dhe kanë afërsisht të njëjtën moshë.
Inspektim në vendin e ngjarjes kanë kryer prokurori public dhe ekipi nga Stacioni policor nga Koçani.