Aksidentohet Hristijan Mickoski

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka pësuar aksident trafiku.

Rrugës për në ngjarjen ku u promovuan politikat partiake, një veturë ka goditur në pjesën anësore të veturës në të cilën ka qenë Mickoski.

Pasojat janë dëme materiale dhe nuk ka të lënduar në aksident.

Siç njoftojnë nga VMRO-DPMNE-ja, Mickoski ndjehet mirë dhe menjëherë pas aksidentit ai ka pasur fjalim para banorëve të Prilepit.

Është prezantuar kandidati për kryetar të Prilepit, Borçe Jovçevski.