Ak sident trafiku, humbë jetën motoçiklisti nga Pallatica e Tetovës

Foto ilustrim
Foto ilustrim
Advertisment

Një motoçiklist nga fshati Pallaticë i Tetovës mbrëmë vonë ka humbur jetën gjatë një ak sidenti që ka ndodhur në rrugën në afërsi të shatit Zhelinë.

Ak sidenti ka ndodhur gjatë përplasjes së motoçikletës me një veturë e drejtuar nga një bashkëfshatar i viktimës.

Reklame

“Më 13.07.2020 në ora 23:00 është denoncuar se në rrugën lokale Pallaticë-Zhelinë ka ndodhur një aksident trafiku mes një makine të tipit “Audi” me targa të Shkupit drejtuar nga 23 vjeçari G.I. dhe një motoçiklete “Jamaha” pa targa drejtuar nga 33 vjeçari A.J. nga fshati Pollaticë.

Pas ak sidentit motoçiklisti është dërguar në spitalin e Tetovës ku edhe ka ndërruar jetë. Është kryer ekspertizë në vendngjarje dhe po punohet në zbardhjen e rastit, thuhet në njoftimin e policisë.