Aktori i njohur shqiptar kundër anulimit të dasmave: Ky virus është mashtrim, dasma është punë

Nëse nuk hiqet masa për anulimin e dasmave të këtij viti, Labinot Tahiri ka bërë thirrje për protestë.

Pas kësaj thirrjeje, ka reaguar Leonora Jakupi ku ajo nuk e përkrahu Labinotin.

“Jeta e qytetarit eshte me e rendesishme se gjithcka tjeter! Nje fjale popullore thot “cka t’bahet me te tjeret le te behet edhe me neve”. Ne kete shtet ka njerez me te varfer e ma nevojtar te cilet nuk kan mundesi as pune te thjesht te kene. Per here te pare nuk pajtohem me thirrjen e kolegut time Labinot Tahiri per proteste”, ka shkruar Leonora.

Kështu, aktori i njohur kosovar Adnan Blaku, apo ndryshe “Sofija”, i ka reaguar Leonorës duke i thënë që të gjithë e dimë që ky virus është një mashtrim dhe se dasma është punë.

“Jem tu e ditë të gjithë që ky virus është një mashtrim. Mandej dasma është punë. Në ato dasma mos i shif kolegët e tu të unt për para, po shifi si punëtorë të punës së vetë se këta artistë këto parë në Kosovë i shpenzojn.. mendimi pozitiv vjen nga mendimi emocional i tjetrit jo i joti, kështu që jem me u rujt nga virusi po sjem tu dasht me na shperla trunin kerkush me budallakina”, ka shkruar ai./Indeksonline/