Al Jazeera: Vaksinimi në Kosovë është i mundur edhe brenda xhamisë

Ministria e Shëndetësisë po përpiqet të imunizojë sa më shumë njerëz përmes ekipeve mobile për ta parandaluar një valë të re pandemie.

Kosova ende ka numër të ulët të koronavirusëve të rinj të infektuar në rajon, shkruan mediumi Al Jazeera, transmeton Express.

Reklame

Vaksinimi, i cili u krye në një periudhë të shkurtër kohore dhe një numër i madh i të infektuarve para fillimit të procesit, rezultoi me rënie të numrit të rasteve aktive.

Por numri i vogël i të infektuarve ka sjellë edhe humbjen e interesimit të qytetarëve për vaksinim.

Për ta parë videon, klikoni KËTU.