Albin Kurti thotë se ka pasur parregullësi në zgjedhjet e Shqipërisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti përmes një shkrimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka thënë se institucionet në Shqipëri duhet të sqarojnë çdo paqartësi në lidhje me procesin zgjedhor që askujt të mos i preket e drejta e votës, mbi të cilën themelohet demokracia përfaqësuese.

Kurti përmes këtij shkrimi ka shfrytëzuar rastin që edhe të uroj kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe Partinë Socialiste për mandatin e tretë, fill pas reagimeve të qytetatëve të shumtë nëpër rrjetet sociale se të gjitha shtetet fqinje tashmë ia kanë uruar Ramës fitoeen pëveq krerëve të qeverisë së Kosovës.

Reklame

Ky është postimi i plotë i Kurtit: