LAJMI FUNDIT/ Ahmeti takon Bilall Kasamin

Advertisment

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, nëpërmjet të një postimi në Facebook, ka njoftuar për takimin e realizuar me Kryetarin e partisë Besa, Bilall Kasami.

Pas bisedës telefonike të javës së kaluar, sot në Shkup takova Kryetarin e Lëvizjes Besa , Bilall Kasami.

Reklame

Me Kasamin vlerësuam mbarëvajtjen e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare më 15 korrik dhe bashkarisht mirëpritëm vlerësimet afirmative të komunitetit ndërkombëtar dhe në veçanti të Osbe Odihr

Gjatë takimit konstruktiv, u dakorduam të vijojmë përpjekjet tona në rrugën euroatlantike të vendit si dhe reformat e shumëpritura në drejtim të sundimit të ligjit duke zhvilluar dialog të hapur dhe të vazhdueshëm.

Në ditët në vijim, gjithësesi se shpresoj që të realizoj takime pune edhe me kryetarët e partive opozitare shqiptare në interes të qytetarëve të vendit tonë. shkruan Ahmeti

Pas bisedës telefonike të javës së kaluar, sot në Shkup takova Kryetarin e Lëvizjes “Besa”, z. Bilall Kasami. Me z….

Gepostet von Ali Ahmeti am Dienstag, 28. Juli 2020