Ali Ahmeti: Urime, kualifikimin në Kampionatin Europian

Advertisment

Maqedonia e Veriut e mundi sonte në finale të grupi D të Ligës së Kombëve, për t’u kualifikuar për herë të parë në histori në një garë europiane prestigjioze europiane

E pas kësaj fitoreje, një ndër politikanët e parë që ka reaguar në rrjetet sociale, ka qenë politikani për një kohë të gjatë në Maqedoni, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

Reklame

“Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet Sejdini dhe të gjithë qytetarëve për kualifikimin e kombëtares së Maqedonisë së veriut në kampionatin europian në futboll”, ka shkruar Ahmeti në facebook.

 

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/3449938685042641