Alternativa emëron Skender Rexhepin si shef të shtabit zgjedhorë

Sekretari gjeneral i Alternativës, Skender Rexhepi dje është emëruar edhe si shef shtabi për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare që pritet të mbahen në prill të këtij viti.

Ky emërim vjen pasiqë shumica e partive tashmë kanë nisur pregaditjet për zgjedhjet e parakohëshme dhe kanë zgjedhur edhe shefat e shtabeve.

Alternativa në zgjedhjet e 12 prillit me shumë gjasë do të garoj në koalicion me Aleancën për Shqiptarët. /tetova1/