Anthony Joshua ‘ngre peshë’ zemrat e shqiptarëve, bën shqiponjën bashkë me shqipet e Londrës

Boksieri Anthony Joshua ka surprizuar edhe njëherë shqiptarët kudo ku janë.

Ai është fotografuar duke bërë shqiponjën me duar bashkë me një emigrant në Londrër, veprim ky i cili e rrit edhe më shumë respektin për këtë sportist të madh dhe të mirënjohur edhe në vendin tonë.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Kujtojmë se Joshua është boksier profesionist britanik dhe është shpallur dy herë kampion bote. Ai ka mbajtur titujt si WBA, IBF, WBO dhe IBO.

FOTO: