Apple është duke bërë miliona maska ​​për fytyrën

Apple ka bërë miliona maska ​​për fytyrën në mënyrën e furnizimit me të cilin zakonisht punon për të ndërtuar iPhone, Mac dhe produktet e tjera.

Apple është vetëm një nga shumë kompani të teknologjisë që ka shikuar të ndihmojë luftimin e përhapjes së koronavirusit, raporton “Independent”, transmeton lajmi.net.

Puna e re ka parë që kompania krijon 20 milion maska ​​dhe ajo ka filluar t’i shpërndajë ato tashmë midis punonjësve të kujdesit shëndetësor. Tim Cook e bëri njoftimin në një tweet, e shoqëruar me një video ku duket se është xhiruar në shtëpinë e tij.

Apple anuloi konferencën e saj vjetore të zhvilluesve dhe përkundrazi do ta mbajë atë në internet, stafi i saj tani po punon nga shtëpia në një ndryshim të madh të kulturës dhe ka mbyllur të gjitha dyqanet e saj jashtë Kinës. /Lajmi.net/