Arbenita po bëhet gati për muajin e Ramazanit, por ka një kërkesë (FOTO)

Advertisment

Sonte për të gjithë besimtarët mysliman kudo në botë fillon muaji i shenjtë i Ramazanit.

Edhe në vendin tonë janë bërë përgatitjet për të filluar Ramazani ndonëse këtë vit më ndryshe se herët e tjera për shkak të pandemisë Covid-19 që është përhapur në botë.

Reklame

Ndërsa, përgatitjet për fillimin e Ramazanit si duket i ka bërë edhe modelja Arbenita Ramadani, kjo pasi përmes një InstaStory ajo ka kërkuara që të ia dërgojnë vaktin e Ramazanit.

“A mundet dikush të më dërgoj vaktin e Ramazanit sipas kohës lokale në Londër ju lutem”, ka shkruar Arbenita.

Kujtojmë që këtë kohë të izolimit Arbenita ka treguar se ka mbetur në Londër larg familjes dhe Feros./Indeksonline/