Arrestohet pasi hodhi bombë dore në afërsi të shtëpisë

Rasti ka ndodhur mbrëmë Një person është arrestuar në Kamenicë, pasi që dyshohet se kishte hedhur një bombë në afërsi të shtëpisë së tij.

Policia njofton se bomba e hedhur nuk kishte shpërthyer, dhe ajo është tërhequr nga njësitë për deminim të KFOR-it dhe FSK-së. “Bomba është tërhequr nga njësit për deminim të KFOR-it dhe FSK-së.

I dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, bëhet e ditur në raportin e policisë.

Siç ka njoftuar Policia ka ndodhur mbrëmë rreth mesnate. /21Media