Autobusi futet në stacionin e trenit dhe ngec mbi shkallë

Advertisment

Në Hamburg të Gjermanisë, një autobus është futur në në një stacion treni dhe ngeci aty në shkallët lëvizëse

Një aksident spektakolar ka ndodhur në Hamburg të Gjermanisë: Një autobus është futur në fasadën e xhamit të stacionit të trenit Bergedorf, siç raportohet nga mediat gjermane, transmeton Shtegu.com. Me boshtin e përparmë, ai u ndal mbi një shkallët lëvizëse. Në çastin e aksidentit, autobusi ishte bosh.

Reklame

Sipas zjarrfikësve, autobusi për pak sa nuk e goditi një kalimtar. Ai u plagos lehtë nga copat e xhamit që u shpërndanë. Shoferi i autobusit gjithashtu pësoi lëndime të lehta.

Një zëdhënëse e kompanisë së transportit në Hamburg, nuk ka arritur ende të sigurojë informacione për shkakun e aksidentit. Autobusi u nxjerr nga stacioni, i cili u bllokua pas kësaj ngjarje.(shtegu.com)