Babë e bir nga fshati Miletinë privohen nga liria

Advertisment
HTML Image as link

Mbrëmjen e djeshme (20-prill) rreth orës 21:00, efektivët e policisë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria personin G.H. (19) dhe babanë e tij T.H. (52) nga Miletina e Tetovës,

të cilët rreth orës 20:00 në fshat kishin su lmuar fizikisht bashkëfshatarin e tyre A.A. (23).

Reklame

Sipas raportit, personi G.H. e ka kër cënuar personin A.A. me një mjet të mprehtë.

Dy banorët e Miletinës janë ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të çështjes, pas së cilës do të përgatiten parashtresat e duhura.