Ballisti publikon video nga përgatitja e planit për të lëshuar flamurin e Shqipërisë së Madhe në Beograd

Advertisment

14 tetori 2014 është shënuar në kalendarin e çdo tifozi shqiptar të futbollit.

Në këtë ditë, në Beograd ka ndodhur njëra nga ngjarjet më të shëmtuara që i ka ndodhur sportit më të bukur në Botë.
Futbollistët e Kombëtares Shqiptare u gjendën të vetëm por të patrembur në mesin e mijëra tifozëve të tërbuar serb, shkruan Indeksonline.

Reklame

Kjo ndodhi pasi mbi stadiumin e Partizanit fluturoi një dron që mbante flamurin e Shqipërisë së madhe bashkë me dy figurat kombëtare, Ismail Qemali dhe Isa Boletini.
Njeriu që i ngjalli emocione të gjithë shqiptarëve ishte, Ballist Morina.

Ai pasi ngrit flamurin në mes të Beogradit, më vonë po në vitin 2014 postoi videon e momentit duke e bërë planin për atë vepër madhore.

Happy Autochthonous Day!

Gepostet von Ismail Morina – Ballisti am Mittwoch, 14. Oktober 2020