BARCA “NË DUART” E BAYERN | 0-0 në Camp Nou, por Benfica humbi rastin e vitit në sekondat e fundit (VIDEO)

Debutimi i Xavi Hernandez në Champions League ka rezultuar me një barazim 0-0 dhe me dy gola të anuluar. Barcelona nuk arrin të marrë 3 pikët dhe mban ende të hapur diskutimin për t’u kualifikuar pasi në ndeshjen e fundit do të duhet të përballet me Bayern Munich tashmë e kualifikuar si e para me 15 pikë të plota në 5 ndeshje…

Por, rasti final i Seferovic eshte per te vene duart ne koke sepse mban ende ne loje Barcelona-n. Ai kalon Ter Stegen dhe me pas nuk gjen porten e boshatisur…

Barcelona dhe Benfica dhanë një shfaqje fantastike në 45 minutat e para të ditës së pestë të grupit E në UEFA Champions League me Blaugrana që pati vështirësi ndaj një kundërshtari që pati polemikën e ndeshjes në një aksion që përfundoi me një gol të madh nga Nicolás Otamendi.

Në të 34′, Everton ekzekutoi një goditje këndi në krahun e djathtë, dërgoi një krosim në shtyllën e largët që Rafa Silva e priti me këmbën e djathtë dhe në prekjen e radhës asistoi qendërmbrojtësin e Kombëtares së Argjentinës, i cili do të shënonte.

Në mes të festës portugeze, arbitri Sergey Karasev, me kërkesë të njërit prej ndihmësve të tij, se topi kishte dalë nga fusha dhe më pas kishte hyrë sërish.

Megjithatë, kamerat televizive lanë shumë dyshime për destinacionin përfundimtar të atij topi që e bëri Benfica-n të kalonte 0-1 në Camp Nou derisa një foto zbuloi misterin…

Megjithatë, kamerat televizive lanë shumë dyshime për destinacionin përfundimtar të atij topi që e bëri Benfica-n të kalonte 0-1 në Camp Nou derisa një foto zbuloi misterin…