Bekim Jashari ndan rrëfimin rrëqethës të motrës së tij Besartës

E bija e heroit Hamëz Jashari, në vitin 2018 përmes një shkrimi kishte sjell copëza nga ato që ishin ditët e fundit për të dashurit e saj, dhe nga ku ajo mbeti si e mbijetuara e betejës në Prekaz.

Ndëra sot kur edhe ka nisur Epopeja e UÇK-së, vëllai i saj, njëherit kryetari i Skenderajt Bekim Jashari, ka ndarë sërish këtë rrëfim, duke e quajtur Besartën “Heroina ime”.

Reklame

“Sinqerisht, nuk e dija që ajo ishte nata e fundit që do të luaja me Blerinën e vogël, nuk e dija që ajo ishte nata e fundit që nëna Feride do më puthte ballin para gjumit”, shkruante Besarta në rrëfimin rrëqethës.

Postimi i plotë: