Benzema hyn në histori të La Ligas

Karim Benzema tani është barazuar me David Villan si golashënuesi i 12-të më i mirë në historinë e LaLiga Santander me 184 gola.

Sulmuesi i Real Madrid shënoi golat e tij të 14-të dhe 15-të në sezon në fitoren 2-1 ndaj Elche sot.

Në listën e golashënuesve, Benzema tani ka 15, katër më pak se Lionel Messi në LaLiga Santander. Luis Suarez është i dyti në garën Pichichi me 18 gola.

Duke humbur disa ndeshje kohët e fundit përmes dëmtimit, Benzema po godet formën në kohën e duhur për Los Blancos përpara ndeshjes së tyre ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve.