Bertan Asllani i kthehet tregut muzikor shqiptar, publikon këngën “Fluturojm”

Për një kohë shumë të gjatë, këngëtari i njohur shqiptar, Bertan Asllani, nuk ka qenë aktiv në prurje të reja muzikore.

Kjo për shkak të fokusit të tij në jetën profesionale që po e ndërton në Turqi, ndërsa edhe po jeton në të njëjtin vend.

Reklame

Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, Bertan, ka bërë të ditur se i është rikthyer tregut muzikor, pasi edhe ka lansuar këngën e re.

“Fluturojm” titullohet projekti muzikor nga këngëtari, që kësaj radhe ka ardhur në gjuhën shqipe.

Për punën e instrumentalit është përkujdesur vetë artisti, ndërsa tekstin e ka shkruar Lindon Berisha.

Me një klip të realizuar në formatin bardh e zi, Bertani është shfaqur mjaft me stil, për të cilën ka punuar Erkan Balkan dhe Mustafa Ozcan.

Një rikthim të tillë në tregun muzikor është pritur mjaft mirë, ndërsa kanë filluar komente të shumta nga kolegë dhe fansa të tij. /Telegrafi/