Lëvizja BESA takim me strukturat e forumit të gruas në Kumanovë (FOTO)

Sonte, sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, njëherit edhe shef i shtabit të kësaj partie për zgjedhjet e 12 prillit, Arjanit Hoxha kanë takuar në selinë e partisë në Kumanovë, strukturat e forumit të gruas së BESËS në këtë qytet, përcjell Zhurnal.mk.

Hoxha pranë të pranishmëve ka shpalos edhe njëherë programin e Lëvizjes besa, 2020 2024, me ç’rast duke theksuar se Lëvizjen Besa do të respekton maksimalisht barazinë gjinore, femrave në politikbërje, dhe se është i bindur se me ardhjen e Lëvizjes Besa në qeveri, situata e përfaqësimit të grave në në institucione, do të jetë prioritet, i kësaj partie, përcjell Zhurnal.mk.

Reklame