BILD e zbulon një të vërtetë rreth Milot Rashicës

Mediumi gjerman Bild, ka shkruar në lidhje me futbollistin kosovar, Milot Rashica.

Sipas këtij mediumi Rashica është futbollisti më i vlefshëm i Werderit këtë sezon i cili ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë tri asistime.

Mirëpo, Bild ka shkruar që kohëve të fundit Rashica nuk është në formën e tij për shkak që edhe nuk po arrinë të shënojë gola.

Andaj mediumi gjerman ka supozuar që Rashica mund të shitet nga klubi gjatë verës për shumën prej 40 milionë eurove.

 

Werder Bremeni momentalisht është në pozitën e 16-të në tabelë në Bundesligë, që çon në rënie nga liga.